Jak si polepšit při hledání práce

Dnes může přijít o zaměstnání každý a to může být zkušený ve svém oboru. Být nezaměstnaný není vůbec jednoduché. Pokud, ale budete dodržovat pravidla a využijete rady, které zde naleznete, pak se můžete těšit z brzkého finančního uzdravení. Přečtěte si článek o tom, jak zvýšit šance při hledání pracovního místa a jak se udržet pozitivním.

Nezaměstnaný nepřestává pracovat

Zaměstnání pro mnohé lidi znamená jediný zdroj financí, ale také možnost kde ukázat své ambice a naučit se nové věci. Ano učit se novým věcem se musíme pořád, školou to nekončí. Pokud chcete být v životě úspěšní, pak se musíte stále zdokonalovat. Pracovní úřad nabízí nezaměstnaným lidem, kteří jsou přihlášeni, rekvalifikační kurzy, kde je možné zvýšit své znalosti zcela zdarma. Toto vám může zvýšit šanci na nové zaměstnání, ale také můžete získat o mnohem kvalitnější práci.

Nejste jediný nezaměstnaný člověk

Míra nezaměstnanosti se podle Českého statistického úřadu pohybuje v současné době okolo 4,3 %. Bez práce je zhruba 250 tisíc obyvatel České republiky, více než polovinu tvoří nezaměstnané ženy. Nebojte se a nezoufejte, nejste jediní, kteří v tuto chvíli nemají zaměstnání.

Tipy jak zvýšit šanci při hledání zaměstnání

  • Chodit na kurzy zdarma (je jich mnoho)
  • Doučit se jazyky, zejména Angličtinu, Němčinu
  • Číst naučné knihy
  • Udělat si rekvalifikační kurzy
  • Hledat zaměstnání na internetu

5 Tipů jak naložit s volným časem

Máte spoustu času a nevíte jak s ním efektivně naložit? Zde se můžete podívat na pár tipů jak zvládnout období bez práce.

1. Řekněte to okolí – Nebojte se zeptat v rodině nebo svých známých jestli neví o nějaké pracovní pozici. Nezaměstnaný není nadávky, jen špatná životní chvíle, která v brzké době skončí.

2. Nezaměstnanost není dovolená – Snažte se využít váš čas co nejlépe a naplánujte si celý den, jak získat zaměstnání. Plán může vypadat, tak že si dáte cíl, že např. v pondělí vstane, sednete k PC a začnete vyhledávat pracovní místa na internetu a rozešlete životopisy a k tomu uděláte nějakou aktivitu, jako je pohovor, rekvalifikační kurz a další.

3. Vzdělávejte se – Tento bod jistě nevynechávejte! Nikdo to jinak nebude, že vzdělanější člověk má fyzicky nenáročnou, ale dobře placenou práci. Můžete také získat nová pohled na svět. Najděte si vzdělávací kurzy, které jsou mnohdy zdarma. Čtěte knihy, ale knihy, které vás něco naučí. Určitě Harry Potter bude špatná volba. Doporučuji si přečíst „Bohatý táta, chudý táta“, kde se naučíte opravdu hnoho.

4. Myslete pozitivně a buďte aktivní – vymýšlejte nové projekty, své nápady si zapisujte a hlavně neztrácejte naději. Motivujte se něčím! Můžete shlédnout dokumentární filmy, který ohromil miliony lidí po celém světě, který se na nazývá The Secret – Tajemství

5. Koníčky a zájmy vám dodají energii – Načerpejte energii a choďte s přáteli sportovat, komunikovat a nesledujte s gauče seriály, které berou pouze čas a nic vás nenaučí, pouze vám ukazují svět, tak že je svět pouze o nádherných lidech, kteří neuvažují a že bohatí jsou pouze zloději.

Comments are closed.